Státní oblastní archiv v Praze hledá pracovníka badatelny

Předpokládaná náplň práce:

• samostatně i ve spolupráci s ostatními zaměstnanci zajišťovat provoz badatelny.
  • registrace badatelů, vyřizování badatelských žádanek, výdej a příjem archiválií badatelům ke studiu, kontrola archiválií, tj. foliace a pseudonymizace;
  • poskytování základních informací badatelům o provozu badatelny a podmínkách studia;
  • pořizování kopií a reprodukcí archiválií;
  • příprava a zakládání archiválií pro badatele.

Pracovní pozice je obzvláště vhodná pro vysokoškolské studenty posledních ročníků archivnictví, historie nebo jiného příbuzného oboru, případně jako startovací pozice v archivu (práce v mladém kolektivu, získání přehledu o deponovaných archiváliích v typickém státním oblastním archivu a získání praxe v aplikaci zákona o archivnictví a spisové službě a přidružených vyhlášek do běžné praxe apod.)

Jedná se o práci na plný úvazek v 9. platové třídě, kterou ale lze po dohodě kombinovat se studiem. Místo výkonu práce – centrála Státního oblastního archivu v Praze, Archivní 4/2257, Praha 4. Pracovní poměr na dobu určitou (záskok za RD).

Nástup od 1. října 2023 nebo dle dohody.

Strukturovaný životopis zasílejte na e-mail martin.sovak@soapraha.cz do 1. září 2023. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.